Відомий реформатор Грузії Саакашвілі повернувся до України. Це плюс чи мінус для українців? Почну з плюсів.
1. Українці отримали нового адвоката України світового рівня, він буде привертати увагу до нашої країни, особливо стосовно боротьби з Росією.
2. Він буде допомагати українцям та владі боротися з корупцією.
3. Він буде підтримувати прогресивні політичні сили.
Мінуси.
1.Саакашвілі любить на складні питання давати прості чи популярні поради, що інколи дуже небезпечно. Наприклад, ідея референдумів чи народних опитувань. Все не так просто. Українське суспільство (не еліта, не активні, пасіонарні українці) на відміну від швейцарців ще не готове до такого інструмента управління. Слід ще взяти до уваги вплив Росії на референдуми. Згадаймо Брексіт.
2.Саакашвілі досить часто дає поради в питаннях де він не компетентний чи не має права давати поради. Наприклад, він вже встиг запропонувати українському суспільству сприймати російську мову як свою (тому що Ісак Бабель жив в Одесі). Ба більше, він пропонує створити ще один російськомовний канал (для пропаганди). Питання чому не англомовний, як це роблять китайці, німці, французи, росіяни?
3. Саакашвілі любить починати свої виступи українською мовою, а далі переходить на російську (на радість антиукраїнців і Кремля). Це стара радянська традиція, яку зараз підтримує Кремль. Чомусь в США чи Європі Саакашвілі не переходить з англійської на російську.
Чому я пишу про такі неприємні речі стосовно людини, яку я поважаю (за плюси, які я навів вище). Тому що три його мінуси чомусь співпадають з політикою Кремля в Україні.
Моя дружня порада Саакашвілі: займатися справами в яких він мав успіх в Грузії, стати адвокатом не російської, а англійської мови, спілкуватись українською, незважаючи на помилки.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *