Подивився цікаву дискусію на 1+1 Андрія Богдана з народними депутатами. Спочатку моя увага концентрувалась на Законі про люстрацію. Виходить так, що корупціонери, крадії та їх друзі депутати так виписали закон про люстрацію, що жертвами цього закону стали переважно клерки (і навіть борці з непідконтрольними Януковичу корупційними оборудками), а організатори корупційних схем, ключові міністри злочинного режиму вийшли сухими з води (точніше лайна).

Це чудова ілюстрація конфлікту між правом і справедливістю (більш докладно я висвітлив це у пості «Право і воля народу» на моїй офіційній сторінці Олександр Савченко Отже, наголошую, що право не може бути вище за справедливість і волю народу в Україні! Право лише тоді пануватиме в українському суспільстві, коли справедливість і воля народу стануть ключовими елементами правової системи України.

Якщо дати оцінку А.Богдану — мені в цій дискусії він сподобався своєю щирістю і мовою, але деякі його (чи нової команди) тверження є спірними. До найбільш важливих спірних тез я б відніс:

1. Керування країною за допомогою референдумів. Ми до цього ще не доросли на відміну, наприклад, від швейцарців. Повторюю, українці культурно, інтелектуально, технологічно ще не доросли до масових референдумів по складним питанням. Ба більше, у нас ще занадто багато антиукраїнців (8-10%, а у владних коридорах їх процентів 25!) і відкритий інформаційний простір для антиукраїнської пропаганди Кремля. Які референдуми в таких умовах? В той же час нова влада, звичайно, має враховувати думку пересічних українців, але хай не забуває про нашу стару хворобу — популізм. Популізм не лише небезпечний, але і заразний, він лего може заразити ним нову владу, тому зараз доцільні лише коректні соціологічні опитування.

2. Бажання прямих перемовин з Росією. Перемовини з Росією сам на сам дуже небезпечні. У них сила, школа, досвід, агентура, шантаж, гроші. У нас молодість, щирість і демократія. Тому на перемовинах з набагато сильнішим ворогом краще за плечами мати старших братів: США, Британію, Францію, Німеччину. Зустріч Зеленського з Путіним сам на сам може стати роковою для першого, згадайте кейси Тимошенко чи Януковича…навіть Трамп після такої зустрічі захитався!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *